Створено: 08 вересня 2015 Автор: Ірина Троцька

Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова заявила, що формат безоплатної правової допомоги при Мін"юсті, який діє зараз – це знищення незалежності адвокатури, яка є нормою для всіх цивілізованих країн світу. Таку думку Л.Ізовітова висловила у заяві на сайті НААУ.

За її словами, сьогодні відбувається процес вмонтовування незалежної адвокатури в систему державної влади, що спрямований на знищення її незалежності та спробою маніпуляції адвокатами під час виборів до профільних органів.

«Прагнення державних органів взяти під контроль надання безоплатної правової допомоги не реформаторське, як це намагаються представити. Це навіть не імітація реформ, це спроба тотального владного контролю», - зазначає Голова НААУ.
Формат БПП при Мінюсті, який діє зараз – це знищення незалежності адвокатури, яка є нормою для всіх цивілізованих країн світу.
Радою з прав людини Генеральної асамблеї ООН рекомендовано чітко притримуватись основоположного принципу незалежності адвокатів: «Державі необхідно розглянути питання про створення НЕЗАЛЕЖНИХ закладів чи органів з надання юридичної допомоги. Державні схеми правової допомоги, незалежно від адміністративної структури мають бути позбавлені зайвого політичного чи судового втручання й не мають залежати від уряду в тому, що торкається рішень, пов'язаних з наданням правової допомоги». Згідно з стандартами ООН держава має фінансувати надання безоплатної правової допомоги, водночас не має встановлювати адміністративний тиск на адвокатів. Але наміри Міністерства юстиції демонструють інше. Координаційний центр з надання правової допомоги, який діє при Міністерстві юстиції, крок за кроком знищує формат незалежності адвокатури. Й прикладів тому – вже багато.
Керівниками регіональних центрів на місцях призначаються колишні люстровані чиновники, прокурори, інженери-будівельники. В 13 з 25 обласних центрів керівниками працюють адвокати, а в інших – ні. В регіональних центрах цей показник також суттєвий – 41 адвокат із 100 керівників центрів. Інші – не адвокати.
Міністерство юстиції використовує інструменти впливу на адвокатуру (читай між рядків – на суд), які закладалися при попередній владі режиму Януковича, аби в кінцевому розрахунку знищити її незалежність, отримати повний контроль над професією та маніпулювати адвокатами як під час виборів на місцях, так і під час виборів з'їздом адвокатів України членів Вищої ради юстиції та інших профільних органів.
Незалежні адвокати переконані, що головна загроза сьогодні – це вмонтовування незалежної адвокатури в систему державної влади. Робота в діючому форматі державного Координаційного центру БПД при Міністерстві юстиції, яку очолює Андрій Вишневський, протирічить положенням діяльності незалежних адвокатів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ