Створено: 21 жовтня 2015 Автор: Роман Даценко

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу законопроект № 2118 про амністію в 2015 році.

Законопроектом пропонується визначити правові основи звільнення за амністією осіб від відбування кримінального покарання, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами держвлади та місцевого самоврядування.
Згідно з проектом, основними критеріями для застосування амністії є:
- Незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання;
- Об'єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік і т.д.), що істотно знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;
- Значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.
Передбачається оголосити амністію і поширити її дію насамперед на ті категорії засуджених, які вчинили злочини невеликої тяжкості, або є найбільш незахищеними і вразливими в соціальному плані, а саме:
- На неповнолітніх;
- Жінок і чоловіків, які мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів;
- Вагітних жінок;
- Ветеранів війни, інвалідів першої, другої та третьої груп;
- Осіб хворих на туберкульоз або онкологічними захворюваннями і т.п.
Питання про застосування амністії вирішується виключно судом за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою підсудного чи засудженого, їх захисників чи законних представників.
Під час засідання Комітету зазначалося, що завданням проекту є закладення обгрунтованої системи критеріїв визначення кола осіб, до яких амністія застосовується, і обмежень щодо її застосування.
Проведення амністії є метою зменшення кількості осіб, які утримуються в місцях позбавлення волі, і, як наслідок, економію бюджетних коштів, які витрачаються на утримання засуджених, забезпечення належних умов відбування покарання для осіб, які будуть продовжувати там перебувати.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ