Створено: 26 жовтня 2015 Автор: Роман Даценко

Кабінет Міністрів своїм рішенням від 21 жовтня ухвалив ключові напрями концепції змін до Конституції України щодо судової реформи. Пропонується реформувати судову систему за принципом Національної Поліції.

Судова реформа полягає в необхідності повного перезавантаження всіх судів: «Це означає, що в Україні мають бути набрані нові судді за тим же принципом, за яким була сформована нова Національна поліція України», - повідомив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду 21 жовтня.
Основним напрямом концепції є забезпечення доступу до суддівської професії молодих фахівців. Також вказується, що повноваження діючих суддів, котрі не заявлять про участь у конкурсі, або його не пройдуть, будуть припинені автоматично після початку діяльності нового суду.
Заплановано формування триланкової судової системи, яка складається з місцевих судів, апеляційних судів і вищої судової інстанції (Верховного Суду України).
Проектом передбачається повне виключення політичного впливу як Вищої ради юстиції, так і інших органів, що здійснюють контроль за судовою системою, обрання і призначення суддів. Для усунення політичного впливу на судову систему уряд пропонує створити єдиний колегіальний орган, відповідальний за підбір, кар'єру і відповідальність суддів.
Урядовий варіант судової реформи також припускає, що структура і система судів повинна визначатися виключно законами України.
Концепція передбачає повне перезавантаження суддівського корпусу на прозорих конкурсних засадах

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ