Створено: 27 жовтня 2015 Автор: Тарас Ільящук

З липня 2015 року діє новий закон «Про прокуратуру», який суттєво змінив повноваження органів прокуратури, у тому числі і прокуратури міста Рівне. Водночас до прокуратури продовжує надходити значна кількість звернень громадян з питань, які на сьогодні не входять до нашої компетенції, тому у подальшому ми змушені скеровувати такі звернення до інших органів за належністю.

Прокурор не може виходити за межі наданих йому законом повноважень, та зобов’язаний діяти виключно в рамках закону. Для кращого розуміння мешканцями міста функцій прокуратури хочу ще раз роз’яснити їх зміст.
1. Прокуратура здійснює нагляд за додержанням законів при проведенні досудового слідства слідчими Рівненського МВ УМВС ( так зване процесуальне керівництво). При цьому повноваження прокурора у цій сфері становлять вичерпний перелік, передбачений законом. Зокрема, це право надавати слідчим доручення та письмові вказівки про проведення слідчих дій, ініціювати перед керівником органу досудового розслідування питання про заміну слідчого, скасовувати незаконні постанови слідчого, погоджувати процесуальні документи слідчого у передбачених випадках тощо.
2. Прокуратура підтримує державне обвинувачення у кримінальних провадженнях, в яких обвинувальні акти скеровані до суду. Державне обвинувачення полягає у доведенні перед судом обвинувачення з метою забезпечення кримінальної відповідальності особи.
3. Прокуратура представляє інтереси громадян та держави в судах у цивільному, господарському, адміністративному судочинстві ( шляхом звернення з позовною заявою до суду). При цьому прокурор може представляти в суді інтереси громадян лише у виключних випадках, а саме інтереси неповнолітніх, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб. Інтереси держави прокурор може представляти лише у випадку, коли таку функцію неналежно виконує відповідний державний орган.
4. Прокурор наглядає за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та при застосування заходів, пов’язаних із обмеженням свободи громадян. Зокрема, це стосується додержання законів при перебуванні засуджених в установах виконання покарань, затриманих осіб в ізоляторах тимчасового тримання, осіб, які перебувають під вартою в слідчих ізоляторах.
При цьому хочу наголосити, що прокуратура позбавлена права проводити перевірки, які віднесені до компетенції інших державних органів.
Для прикладу, проведення перевірок у сфері містобудівної діяльності віднесено до повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції, питання функціонування об’єктів комунальної інфраструктури входить до компетенції Управління житлово-комунального господарства міської ради, з питань додержання законодавства про працю - Державної служба з питань праці.

 

*інформація допису з сторінки у мережі Facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ