Створено: 18 листопада 2015 Автор: Ірина Троцька

Судовий збір не справляється за подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій.
З 26 вересня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «По судовий збір», внесені Законом від 03.09.2015 № 670-VIII щодо звільнення від сплати судового збору учасників антитерористичних операцій та членів сімей загиблих.

З вказаної дати судовий збір не справлятиметься за подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій.
Крім того, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з наданням статусу учасника бойових дій відповідно до пунктів 19, 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Не платять судовий збір і учасники бойових дій, Герої України - у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав.
Нагадаємо, з 01 вересня 2015 року значно підвищені ставки судового збору. Приміром, до 26 вересня 2015 року за подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в зоні АТО заявникам слід було сплатити 243,60 грн. судового збору.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ