Створено: 30 листопада 2015 Автор: Роман Даценко

Печерський суд Києва ухвалив клопотання прокуратури про тимчасовий доступ до акаунтів Медведька і Поліщука. У разі невиконання ухвали, суд має право постановити ухвалу про дозвіл на обшук.

Печерський суд Києва ухвалив клопотання прокуратури про тимчасовий доступ до акаунтів Медведька і Поліщука. У разі невиконання ухвали, суд має право постановити ухвалу про дозвіл на обшук.
Печерський районний суд міста Києва вдовольнив клопотання прокуратури про надання доступу до речей та документів підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини , які перебувають в адміністрації соціальної мережі Facebook в Лондоні.
Відповідна ухвала, прийнята ще 18 листопада слідчим суддею Новаком Р.В., розміщена в реєстрі судових рішень . Визначається строк її дії – один місяць.
«У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів», - йдеться в документі.
Текст самої ухвали:

Печерський районний суд міста Києва

Справа № 757/43340/15-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

18.11.2015 слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Новак Р.В., при секретарі Кирилюк Н.С., за участю сторони кримінального провадження прокурора Машкова О.О., розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора прокуратури м. Києва Машкова О.О. про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення,

В С Т А Н О В И В :

до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Новака Р.В. надійшло клопотання сторони кримінального провадження - прокурора Машкова О.О. про надання дозволу на отримання тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у адміністрації соціальної мережі: «www.facebook.com», розташованому за адресою: Facebook Inc. 10 Brock Street, NW1 3FG London, United Kindom 1601 Willow Road Menlo Park, CA 94025 United States.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження - прокурор Машков О.О. вказав, що прокуратурою міста Києва проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015100100004393 від 16.04.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Слідчий зазначив, що по даному кримінальному провадженні провадяться слідчі дії, в зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні доступу до документів,які перебувають у адміністрації соціальної мережі: «www.facebook.com», розташованому за адресою: Facebook Inc. 10 Brock Street, NW1 3FG London, United Kindom 1601 Willow Road Menlo Park, CA 94025 United States.

В судовому засіданні слідчий підтримав зазначене клопотання з підстав, в ньому зазначених.

Слідчий суддя розглянув дане клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться речі і документи на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки вказана інформація та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.

На підставі викладеного і керуючись ст. 108, ст.ст. 160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання сторони кримінального провадження - начальника відділу прокуратури м. Києва - прокурора у кримінальному провадженні Машкова О.О. про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів - задовольнити.

Надати начальнику відділу прокуратури м. Києва - прокурору у кримінальному провадженні старшому раднику юстиції Машкову Олександру Олександровичу тимчасового доступу до документів, а саме даних щодо акаунтів: http://www.facеbook.com/medvedkoandrij, яким користувався ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1; ІНФОРМАЦІЯ_4, яким користувалась ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_6, якими користувався ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, які перебувають у адміністрації соціальної мережі: «www.facebook.com», розташованому за адресою: Facebook Inc. 10 Brock Street, NW1 3FG London, United Kindom 1601 Willow Road Menlo Park, CA 94025 United States, та містять зобов'язати адміністрацію соціальної мережі: «www.facebook.com», розташованої за адресою: Facebook Inc. 10 Brock Street, NW1 3FG London, United Kindom 1601 Willow Road Menlo Park, CA 94025 United States, виготовити та надати у електронному вигляді документів, що містять дані щодо акантів: http://www.facеbook.com/medvedkoandrij, яким користувався ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження; ІНФОРМАЦІЯ_4, яким користувалась ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_6, якими користувався ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, начальнику відділу прокуратури м. Києва - прокурору у кримінальному провадженні старшому раднику юстиції Машкову Олександру Олександровичу, з можливістю вилучення їх копій.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Службовим особам адміністрації соціальної мережі: «www.facebook.com» надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, особам, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні та/або оперативним підрозділам органів внутрішніх справ, які здійснюють слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі копії документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя                                             Р.В. Новак

Підготовлено в 2-х примірниках.

Прим. 1 - справа № 757/43340/15-К

Прим. 2 - прокурор Машков О.О.

Копія: Адміністрація соціальної мережі: «www.facebook.com»

Виконавець: Новак Р.В.

18.11.2015

Посилання на дану ухвалу в реєстрі судових рішень:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/53617242

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ