Створено: 08 грудня 2015 Автор: Ірина Троцька

Доставку ув’язнених (засуджених) до зустрічі з адвокатом у СІЗО повинна становити не більше 15 хв. від подачі адвокатом необхідних документів – такі часові рамки зобов’язало встановити і організувати керівництво Державної пенітенціарної служби в зазначених установах.

Державна пенітенціарна служба України в листі, адресованому начальникам територіальних органів ДПтС України вказала на необхідність проведення перевірки дотримання порядку пропуску адвокатів до СІЗО та установ виконань покарань.

Потреба в такій перевірці була виявлена в ході зустрічі представників Комітету захисту прав людини НААУ та Державної пенітенціарної служби України і тривалого обговорення важливих питань щодо порядку реєстрації та проходження адвокатів до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань.

Зокрема, адвокати звернули увагу на проблеми, що ускладнюють реалізацію адвокатських повноважень в зазначених установах:
- вимагання від адвокатів пред’явлення документів, що не передбачені с. 50 Кримінального процесуального кодексу України та ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу України;
- ускладнення пропускного режиму та відсутність необхідної кількості приміщень для зустрічей в установах відбування покарань;
- тривалий час доставки ув’язнених (засуджених) для проведення побачення з захисником;
- антисанітарний стан слідчих кабінетів та недотримання етикету працівниками СІЗО та установ виконання покарання при спілкуванні з адвокатами.
У листі від 01.12.2015 р., адресованому начальникам територіальних органів ДПтС України, зазначено про необхідність:
- організувати перевірки допуску адвокатів та відповідність такого порядку діючим правилам;
- доставку ув’язнених (засуджених) до адвокатів слід здійснювати таким чином, щоб час з моменту подачі адвокатом персоналу СІЗО необхідних документів до зустрічі з його підзахисним становив не більше 15 хв.
- не допускати витребування від адвокатів персоналом СІЗО інших документів та встановлення інших вимог, крім тих, що передбачені ст. 50 КПК та ст. 110 КВК;
- з молодшими інспекторами, які несуть службу КПП та оформляють перепустки, провести заняття на тему “Порядок пропуску адвокатів та перелік необхідних документів”;
- зобов’язати начальників СІЗО провести зустрічі з представниками регіональних рад адвокатів;
- облаштування приміщень для очікування перед входом до СІЗО та УВП тощо.
Про виконання заходів щодо покращення порядку доступу адвокатів до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань начальники територіальних органів ДПтС доповідатимуть вже за тиждень – до 15.12.2015 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ