Створено: 23 грудня 2015 Автор: Роман Даценко

Термін сплати податку слід вважати від останнього дня подачі декларації.

ДФС нагадує, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації (п. 1 ст. 57 ПКУ) .
При цьому Верховний суд в постанові від 09.06.2015 р по справі №21-18а15 вказав, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним терміном подання такої декларації є перший після нього робочий день. Початок встановленого п. 1 ст. 57 ПКУ 10-денного терміну для сплати визначеного в декларації податкового зобов'язання пов'язано саме з таким робочим днем. Тобто 10-денний термін для сплати податку слід вважати від фактичної дати останнього дня подачі декларації за відповідний період.
Податківці зазначили, що згідно п. 18 ст. 49 ПКУ податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- Календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
- Календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
- Календарному року, крім випадків, передбачених п. 18 ст. 49 ПКУ - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
- Календарному року для платників ПДФО - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ;
- Календарному року для платників ПДФО - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року.
Відповідно до п. 20 ст. 49 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.
Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Податковим кодексом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ