Створено: 01 лютого 2016 Автор: Роман Даценко

ДФС роз'яснила: суми відшкодування внаслідок заподіяння шкоди здоров’ю громадянина чи його майну включаються до загального оподатковуваного доходу громадянина і оподатковуються ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором 1,5 %

Моральна шкода полягає:
- у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
- у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів;
- у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням її майна;
- у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Згідно пп. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 ПК до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю.
У той же час відповідно до ст. 163 ПК об'єктом оподаткування військовим збором резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування та іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Отже, суми відшкодування морального збитку, що відшкодовуються громадянинові внаслідок нанесення шкоди здоров'ю громадянина або його майну, включаються до загального оподатковуваного доходу громадянина, і підлягають оподаткуванню на загальних підставах за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПК - 15 (20)% (з 01.01.2016 р - 18%) і військовим збором - 1,5%.  

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ