Створено: 14 березня 2016 Автор: Яна Галицька

 З цього питання надала роз’яснення Державна фіскальна служба України та посилаючись на норми Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV, у листі від 03.02.2016 р. №2375/10/28-10-06-11 зазначила, що суб’єкт господарювання має провести державну реєстрацію змін, якщо перейменовується вулиця на якій він знаходиться.

Зокрема, це завдає певних труднощів для осіб, які здійснюють розрахунки через PRO, адже їм в обов’язковому порядку слід провести перепрограмування касових апаратів з метою зазначення в подальшому правильної адреси в розрахункових документах торгової точки. Також вони мають протягом 5 днів з дня виникнення змін або інших підстав для заміни реєстраційного посвідчення подати до органу ДФС за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою "Перереєстрація" із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.
Чи обов’язково вносити зміни до правовстановлюючих документів якщо суб’єкт господарювання є власником приміщення?
Свого часу на офіційному порталі КМДА з'явилось роз’яснення наступного змісту : «Законодавством України не передбачено обов'язку власника вносити зміни до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування тощо) у зв'язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об'єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.»
Отже, в даному випадку власник сам вирішує чи вносити йому такі зміни. Зокрема, це можна буде зробити , в ході відчуження майна.
Якщо власник все ж таки вирішить змінити адресу на нову за власною ініціативою, то йому слід звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку зі зміною назви чи перейменування вулиці (проспекту, провулку тощо) відповідно до рішення КМДА.
Якщо мова йде про внесення змін про місцезнаходження земельної ділянки, то відповідно до п. 24 Порядку ведення земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 р. № 1051 відомості про місцезнаходження земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру.
В свою чергу, Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва зазначає, що зміна назв вулиць не змінює місцезнаходження суб’єкта господарювання та не вимагає переоформлення відповідних дозвільних документів у вигляді ліцензій, виданих раніше відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 р. № 222-VIII.
Відповідно до ст. 93 ЦКУ місцезнаходженням юридичної особи визначено фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
При зміні поштового індексу або назви вулиць зміни фактичного місця ведення діяльності чи розташування офісу з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку, не відбувається.
Отже, переоформлювати дозвільні документи у разі зміни найменування вулиці не потрібно.
Нагадаємо, що перейменування вулиць здійснюється в межах засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та на підставі Закону від 09.04.2015 р. №317-VIII .
Цим же Законом встановлено, що адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону № 317, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ