Створено: 16 березня 2016 Автор: Яна Галицька

11 березня 2016 року Володимир Гройсман підписав закон про внесення змін до Закону України « Про запобігання корупції». Цього ж дня документ було передано Президенту України на підпис.

Ми щодня спостерігаємо за активним перебігом подій в Україні. Не менш важливою темою, яка всіх хвилює є питання: «Чи отримає Україна безвізовий режим з Європейським Союзом ?» ЄС вимагає від нашої держави підписання 4 законів «безвізового пакету». Саме тому, прийняття ЗУ «Про електронне декларування» мало велике значення для нас, адже саме він і є тим останнім четвертим законом, який відділяє Україну від отримання безвізового режиму. Не менш важливу роль відіграє він і для внутрішнього життя країни. Майже кожен громадянин України вважає, що ті статки, які мають народні депутати переходять всі межі і явно отримані не за заробітну плату. Підписання цього Закону зобов’язує всіх високопосадовців подати електронні декларації вже цього року. Відтепер кожна особа може через інтернет відслідкувати перелік майна, що належить тій чи іншій посадовій особі.
Згідно з положеннями прийнятого Закону не підлягають декларуванню готівкові грошові кошти, кошти, що знаходяться на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінустанов, позичені третіми особами кошти і активи в дорогоцінних банківських металах, сукупна вартість яких не перевищує 150 мінімальних заробітних плат.
Але чи будуть відомості занесені до е-декларації відповідати дійсності? Хочеться вірити, що на практиці новий Закон буде працювати максимально правдиво, оскільки з його прийняттям було внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Закону України "Про запобігання корупції". Зокрема, за подачу неправдивих відомостей передбачено кримінальну відповідальність, а саме позбавлення волі на строк до 2 років із забороною обіймати відповідні посади на строк до трьох років. Отож, лише час зможе показати наскільки наші народні депутати готові боротися з корупцією і чи будуть дотримуватися вимог даного Закону. Також стане зрозумілим чи дійсно будуть застосовувати покарання до держслужбовців за порушення законодавства.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ