Створено: 17 березня 2016 Автор: Роман Даценко

Виконуючий обов'язки генерального прокурора України Юрій Севрук направив розпорядження керівникам регіональних прокуратур щодо забезпечення участі сторони захисту в слідчих та інших процесуальних діях.

Відповідний лист Генпрокуратури є результатом роботи Консультативної ради при ГПУ, який довгий час наполягав на виконанні положень Кримінального процесуального кодексу України про допуск адвокатів до місця проведення обшуку, навіть в разі прибуття представників сторони захисту із запізненням.
У листі Севрука зазначено, що до кожного учасника кримінального судочинства повинна застосовуватися належна правова процедура, і жоден невинний не повинен бути звинувачений або підданий необґрунтованого процесуального примусу.
Разом з тим, в ГПУ визнали, що всупереч зазначеним вимогам, слідчі допускають випадки блокування допуску адвокатів до участі в проведенні обшуків та інших процесуальних діях.
«Вивчення відповідних матеріалів з цього питання показало, що ці факти є поодинокими», - зазначено в документі. Далі сам лист:

Згідно з українським законодавством, підозрюваному, обвинуваченому надано право на захист, право збирати і подавати докази, брати участь у кримінальному провадженні, користуватися правовою допомогою захисника, реалізовувати свої процесуальні права. Зокрема, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов'язані забезпечити їм реалізацію права на кваліфіковану правову допомогу з боку обраного ними або призначеного захисника, який відповідно до ч. 4, ч. 5 ст. 46 Кодексу має право брати участь в проведенні процесуальних дій, що проводяться за участю підозрюваного.
Генпрокуратура звернулася до своїх підрозділів з рекомендацією вжити невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення прав адвокатів брати участь в слідчих діях з метою реалізації конституційного права осіб на кваліфікований захист.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ