Створено: 13 квітня 2016 Автор: Роман Даценко

12 квітня Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів (законопроект № 3046-д).

Вносяться зміни до пункту 189.3 статті 189 ПК України щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ для операцій з уживаними товарами.
Законом, зокрема, поширене застосування маржинального принципу (оподаткування різниці між ціною продажу і ціною придбання) для визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання вживаних товарів на операції з поставки товарів, придбаних у будь-яких осіб, які не є платниками зазначеного податку (сьогодні такий принцип діє тільки по придбаних у фізичних осіб), а також виключено умову про однорідність вживаних товарів при визначенні бази оподаткування при їх продажі.
Також виключені норми ПК щодо порядку визначення ціни продажу вживаних товарів для фізичних осіб і щодо поняття нового транспортного засобу, яке наведене в пункті 189.3 статті 189 ПК і застосовується для цілей визначення бази оподаткування ПДВ.
Відзначимо, що зараз головною причиною відсутності нормального ринку старих ТЗ є небезпека повторного нарахування ПДВ на повну вартість одного і того ж ТЗ. Так, перший раз ПДВ обкладається операція продажу нового ТЗ офіційним дилером, а вдруге - при повторній реалізації юридичною особою (дилером) того ж, але вже вживаного транспортного засобу, який перед цим було викуплено у споживача.
Закон покликаний вирішити цю та інші проблеми і впорядкувати продажу старих автомобілів.
Очікується, що прийняття Закону запустить повноцінну торгівлю уживаними автомобілями через офіційні дилерські мережі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ