Створено: 07 червня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

Згідно висновку Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді, винесення постанов у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 122 КУпАП, уповноваженими на те особами одразу після складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці вчинення правопорушення є неправомірним.

Дана тема є досить актуальною та проблемною у нинішній час, оскільки судова практика мала випадки неоднакового застосування норм КУпАП, що стосуються даного питання, через різне розуміння змісту словосполучення «на місці вчинення правопорушення», яке охоплює випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, та «за місцем його вчинення».
Згідно ст. 258 КУпАП протокол не складається в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 70, 77, ч.3 ст. 85, ст. 153, якщо розмір штрафу не перевищує трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, ч.1 ст. 85, якщо розмір штрафу не перевищує семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, ст. 107 (у випадках вчинення правопорушень, перелічених в ч.3 ст. 238), ч.3 ст. 109, ст. 110, 115, ч.1, 3, 5 ст. 116, ч.3 ст. 116-2, ч.1, 3 ст. 117 (при накладенні адміністративного стягнення у вигляді попередження на місці вчинення правопорушення), ст. ст. 118, 119, ст. ст. 134, 135, 185-3 цього Кодексу, якщо особа не оспорює допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається. Тобто на місці вчинення правопорушення розглядаються випадки справ, які передбачені ч.2, 3 ст. 258 КУпАП. Обов`язковою умовою застосування даних положень є те, що оспорювання допущеного порушення і призначеного адміністративного стягнення повинно бути відсутнім. У протилежному випадку, якщо особа все ж таки вирішила оспорити допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то згідно ч. 4 ст. 258 КУпАП уповноважена посадова особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 256 цього Кодексу, крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 цього Кодексу. Протоколи не складаються і в інших випадках, коли відповідно до закону штраф накладається і стягується, а попередження оформлюється на місці вчинення правопорушення (ч. 2 ст. 258КУпАП).
Словосполучення «за місцем його вчинення» інтерпретується як місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, тобто повинен бути визначений уповноважений законом розглядати справу про адміністративне правопорушення, юрисдикція якого поширюється на відповідну адміністративно-територіальну одиницю.
Отож, дія положень ст. 258 КУпАП не поширюється на ст.122 КУпАП, оскільки не містить посилань на дану статтю, тому винесення постанов у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.122 КУпАП одразу після складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці вчинення правопорушення є неправомірним. В даному випадку матимуть місце порушення ст.268 КУпАП.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ