Створено: 09 червня 2016 Автор: Роман Даценко

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 1 червня 2016 року розглянув справу № 6-535цс16 про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.

При розгляді була сформована наступна правова позиція.
Відповідно до частини першої статті 196 Сімейного кодексу при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
З урахуванням правої природи пені, яка є дієвим стимулом належного виконання обов'язку і виходячи з того, що аліменти призначаються та виплачуються (стягуються) щомісяця, за змістом статті 196 СК пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, в якому не проводилося стягнення аліментів.
При цьому сума заборгованості по аліментах за попередні місяці не додається до заборгованості за наступні місяці, а кількість днів прострочення обчислюється виходячи з того місяця, в якому аліменти не виплачувалися.
Тобто неустойка (пеня) за один місяць рахується наступним чином: заборгованість по аліментах за місяць, помножена на 1% пені та помножена на кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна сума неустойки (пені) визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожний з прострочених платежів (за кожен місяць).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ