Створено: 02 липня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

Події на сході України змусили задуматись багатьох українців над тим, де і як, легально чи ні, придбати вогнепальну зброю для захисту власного життя, своїх близьких і домівки.

Згідно з положеннями Кримінального Кодексу України, всі громадяни можуть скористатися зброєю, будь-яким предметом або іншими засобами для захисту себе у разі нападу або вторгнення у їх житло чи інше приміщення. Але далеко не кожен може бути власником зброї, а тим паче травматичної зброї на законних підставах.

В Україні можна цілком легально придбати зброю для захисту свого житла, однак тільки з розряду мисливських рушниць або карабінів. Про це розповів глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін. За словами фахівця, звичайний громадянин України може отримати дозвіл тільки на володіння двома видами мисливської зброї. Як зазначає Георгій Учайкін:"У нас сьогодні громадяни України можуть на легальних умовах придбати у власність всього лише мисливську зброя, а також навіть травматичну зброю, але тільки для окремих категорій". Цей привілей належить виключно спеціальній категорії осіб, якими є:
- cпівробітники правоохоронних органів та їх близькі родичі;
- державні службовці;
- військовослужбовці;
- співробітники суду та їх близькі родичі;
- народні депутати України;
- журналісти.
Тобто, сьогодні можна придбати або мисливську рушницю, або мисливський карабін. Куля карабіна може зрикошетити або вистрілити далі, ніж очікує стрілок, тому використовувати його в місті небезпечно. А ось мисливську рушницю, помпову, не помпову рушницю і напівавтоматичні більш підходять для захисту житла. Для того, щоб придбати його, необхідно зібрати необхідні документи і звернутися в дозвільну службу.
"Для того, щоб отримати необхідні дозвіл, потрібно звернутися до дозвільної службі за місцем вашого проживання, заповнити заяву-анкету встановленого типу на вид зброї, який ви вибрали. Вам скажуть, які документи ви повинні зібрати: довідка про освіту, медична довідка та поліс про страхування цивільної відповідальності. Все це збирається, приноситься в дозвільну службу, вони вам видають дозвіл на придбання зброї ", - заявив глава асоціації. "З цим дозволом ви йдете в магазин зброї і купуєте вибрану зброю. Там дозвіл розривають на дві частини, корінець залишають у себе, розписують в обліковій книзі, а вам видають інший корінець. Ви з ним і цією зброєю повертаєтеся в службу, а вони кажуть , мовляв, давай, друже, тихенько зберігай його у себе в сейфі, і ми тобі через деякий час випишемо дозвіл на право носіння та зберігання цієї зброї. Оформлення займає приблизно до місяця ", - додав він.
За підрахунками УАВО, за час проведення АТО кількість нелегальної зброї на руках у населення зросла до 4,5-5 мільйонів одиниць. У зоні конфлікту вартість автомата Калашникова становить сміховинні $ 100. Масштаби чорного ринку продажу зброї в Україні вийшли на досить високий рівень. Нелегальну вогнепальну зброю рекламують та продають просто на вулиці! У столиці на стінах будинків з'явилися графіті з рекламою інтернет-крамниці, яка продає незаконний товар. Як таке можливо? Ствол без питань! Ось такі написи стали помічати мешканці спальних районів у Києві. Чи справді працює такий сайт вирішили перевірити київські журналісти. Виявилося - таки існує. Загадковий продавець називається найвпливовішим торгівцем зброєю в Україні. Вибір на інтернет-сторінці здивував. Травматичні пістолети по 250 $ за штуку. Є і вигадливі зразки - шпигунська ручка, яка стріляє дрібнокаліберними набоями. Найдорожча зброя, представлена на сайті - справжній пістолет Макарова! Коштує прибизно 20 тисяч грн. Громадські активісти б'ють на сполох, адже тепер зброю можна отримати без жодних дозволів та медкомісій.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ