Створено: 07 липня 2016 Автор: Аліна Стовба

Користувача соцмережи «Вконтакте» визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 109 Кримінального кодесу (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади в Україні) за розміщення постів на своїй сторінці.

До такого рішення дійшов Зарічний районний суд м. Суми у справі №591/442/16-к від 2 лютого 2016 р.
У вироку зазначено, що обвинувачений використовуючи персональну сторінку у соціальній мережі «Вконтакте» під назвою «Богдан Мазепа», що використовувалася як засіб масової інформації в розумінні вимог абзаців 47, 55 ч.1 ст.1 Закону України «Про телекомунікації» і статті 22 Закону України «Про інформацію», та створену ним групу користувачів соціальної мережі «Вконтакте» «Бандерівський легіон», діючи з прямим умислом, спрямованим на здійснення публічних закликів до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади в Україні, розповсюдження матеріалів із закликами до таких дій, неодноразово розміщував на вказаних ресурсах, що доступні для перегляду необмеженому колу користувачів, відповідного змісту матеріали про необхідність початку боротьби з діючою владою, до непокори існуючому режиму, до знищення представників влади.
До таких постів обвинуваченого належать:
«Лише партизанська підпільна боротьба принесе нам бажані ефекти, не парламентська, не мирні пікети, а лише підпільна повстанська боротьба з режимом внутрішньої окупації шоколадної бариги. Бо далі буде лише гірше: або тебе повяжуть і закриють, або ще гірше змиритися з таким життям, так краще смерть ніж така доля. ОСОБА_4 валити цю владу, а гниди СБУшні вкотре довели, що вони не служба безпеки України, а служба безпеки режиму Януковича»
«На добраніч, не дамо відродитись совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Повалимо уряд і встановимо ОСОБА_3 на чолі із повстанцями”. ого, обвинувачений усвідомлював, що його записи, після їх публікації, автоматично з`являються у стрічці новин його друзів та у стрічці новин користувачів, які підписані на новини цієї групи».
Згодом, діючи повторно, обвинувачений опублікував у соцмережі ще кілька постів щодо партизанської боротьби, повалення влади тощо.
Згідно з висновком судової експертизи писемного мовлення, проведеної у даній справі, зазначені висловлювання є публічним, прямим закликом до користувачів соціальної мережі насильно позбавити влади членів найвищого виконавчого та розпорядчого органу державної влади, який здійснює управління державою, або припинити його існування та сформував ти в Україні тоталітарну державу з однопартійною системою та домінуючою ідеологією націонал-соціалізмом, схожу на ОСОБА_4 ОСОБА_5.
В судовому засіданні було надано угоду про визнання винуватості, згідно з якою особа визнала свою винуватість у вчиненні злочину. Суд таку угоду затвердив, визнав особу винною та призначив покарання із застосуванням ст.69 КК України у вигляді штрафу у розмірі 8500 гривень, без конфіскації майна. Водночас системний блок як знаряддя злочину вирішено конфіскувати. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ