Створено: 11 липня 2016 Автор: Гордієнко Євгенія

З осені в Україні має запрацювати спрощена система правил укладання шлюбу. Зокрема одружитися можна буде хоч за день і навіть посеред ночі, а реєструвати їх зможуть нотаріуси за прискореною процедурою.

Про це розповів міністр юстиції України Павло Петренко. “У Мін’юсті залишилася функція реєстрації одружень, народження і смерті. Ці функції я планую передати місцевим органам влади та нотаріусам. Це буде зручно для людей. Ми відходимо від радянщини. Думаю, що новації порадують українців восени. Через кілька тижнів буде запущено кілька пілотних проектів в питанні спрощення реєстрації шлюбу. Ми спробуємо в декількох населених пунктах зробити пілот, щоб люди могли одружитися протягом одного дня. Навіть можна буде укласти шлюб за годину, але це коштуватиме дорожче.”
Про експерименти і укладання шлюбів у прифронтових містах П. Петренко зазначає, що ”будуть працювати пункти, де можна буде одружитися цілодобово. Я не скажу, де саме, але це будуть міста з найбільшою кількістю туристів і молоді. Також хочемо запустити експрес-одруження в прифронтових містах. Там багато бійців, а подавати заяву і чекати 30 днів незручно. Скоро можна буде одружитися за кілька годин без зайвих бюрократичних процедур. Люди перестануть відчувати наявність держави і корупції в своєму житті.”
Нові правила, звісно, зменшать бюрократію, скоротять термін очікування молодят та знищить оплату «за окремі послуги». Але чи не приведе до збільшення кількості фіктивних шлюбів?

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ