Створено: 13 липня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

Декомунізація в Україні набирає розмаху — змінюють назви не тільки вулиць та площ, а й населених пунктів. Незважаючи на те, що багато назв вулиць було змінено наприкінці 2015 року, мешканці не знають, чи потрібно переоформлювати правовстановлюючі документи на нерухомість.

ДМС повідомляє, що реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування на сьогодні здійснюється відповідно до Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (N 1382-IV від 11.12.2003 р.) та Правил реєстрації місця проживання (N 207 від 02.03.2016 р.). Також ДМС інформує про те, що з 04.04.2016 р. повноваження у сфері реєстрації місця проживання/перебування та зняття з реєстрації місця проживання фізосіб делеговані утвореним органам реєстрації - об'єднаним територіальним громадам, виконавчим органам сільських, селищних або міських рад, сільським головам.
Стаття 6 даного Закону визначає, що в разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць, населених пунктів зміни вносяться до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру. При цьому зазначені відомості за бажанням особи вносяться у документи, до яких вноситься інформація про місце проживання/перебування (такі відомості вносяться безоплатно).
Що ж до внесення змін до паспорта у формі картки, то за фактом реєстрації місця проживання/перебування особи, яка проживає в Україні, територіальним підрозділом ДМС здійснюється внесення інформації про реєстрацію місця проживання/перебування особи до безконтактного електронного носія, який імплантовано в паспорт. Водночас за вимогою фізособи ДМС повинна видати довідку про реєстрацію місця проживання/перебування, що підтверджуватиме реєстрацію місця проживання/перебування особи, у тому числі у зв'язку із зміною назви вулиці.
Виникає питання як продати квартиру при зміні назви вулиці. У випадку продажу чи дарування нерухомості, що розташована на вулиці з новою назвою, варто звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно та написати заяву з проханням внести зміни до Держреєстру у зв'язку з перейменуванням вулиці. При продажу квартири необхідно отримати довідку, що засвідчує перейменування вулиці. Такий документ можна одержати в Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу міської ради. При цьому змінювати правовстановлюючі документи не потрібно — для здійснення операції з нерухомістю достатньо довідки. На основі права власності і довідки нотаріус завірить документи і видасть правовстановлюючий документ новому власнику із зазначенням нової назви вулиці.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ