Створено: 25 липня 2016 Автор: Євгенія Гордієнко

Минулого тижня парламент підтримав Закон, який дозволяє організувати масову видачу паспортів-карток усім громадянам України. І хоча Закон ще не підписаний президентом України, міграційна служба почала підготовку до видачі нових документів.

Даним документом пропонується:
- розширити перелік заявників з метою забезпечення рівних прав громадян України та іноземців та осіб без громадянства, які мають право на постійне чи тимчасове проживання в Україні;
- розмежування видів документів із імплантованим безконтактним електронним носієм та без нього;
- запровадження обов’язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;
- запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту і проїзного документу особи, якій надано додатковий захист, а також картки трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджує законні підстави для проживання в Україні.
Змінами також передбачається, що до Єдиного державного демографічного реєстру вноситься додаткова змінна інформація про особу, а саме - про місце проживання або перебування особи, про народження дітей, про шлюб і розірвання шлюбу, про зміну імені.
Все це обговорювалось на засіданні колегії Державної міграційної служби за участю керівників структурних підрозділів центрального апарату та керівників територіальних органів служби. Як пояснили "ЗіБ" у МВС, зміни, які містяться у новому законі, дозволять видавати нові паспорти з 14 років, перший паспорт видаватиметься безкоштовно, як і раніше. Серед основних переваг закону називають внесення до чіпу електронного цифрового підпису, реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), а також збільшення кількості місць, де проходитиме оформлення біометричних документів за рахунок надання необхідних повноважень центрам надання адмінпослуг (ЦНАП).
Головним питанням, яке слід вирішити до набрання чинності законом, – це встановлення захищених каналів зв’язку та обладнання для оформлення документів у підрозділах ДМС. На сьогоднішній день таким обладнанням забезпечено лише 330 з близько 600 підрозділів, однак міграційна служба вже оголосила тендер на закупівлю обладнання через систему публічних закупівель PROZORRO.
Окрім того, обговоривши досвід застосування електронної черги для обслуговування громадян у підрозділах міста Києва, було вирішено запровадити її у всіх областях України.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ