Створено: 05 серпня 2016 Автор: Маргарита Хилевич

Міністерство охорони здоров’я планує відкрити кол-центр, де можна буде отримати консультацію лікаря замість виклику додому швидкої допомоги.

“Минулого року в Україні було понад 9 млн викликів швидкої допомоги. І тільки 2,5 млн пацієнтів з тих, кому викликали “швидку”, ушпиталили. Решті або надали допомогу, або “швидка” їм була насправді не потрібна. Тому ми хочемо організувати кол-центр, куди могли б дзвонити люди і консультуватися з лікарями замість того, щоб одразу викликати “швидку”. Розраховуємо на те, що в багатьох випадках порада лікаря телефоном допоможе вирішити проблему, і “швидка” не знадобиться”, – розповіла виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун
При цьому Супрун має намір організувати курси з надання першої допомоги, на яких навчатимуть поліцейських і пожежників.
“Щоб будь-хто міг підійти до поліцейського або пожежника та попросити про допомогу. Або якщо поліція чи пожежники першими опиняться на місці подій, де хтось постраждав, вони зможуть швидко надати першу допомогу – це дуже важливо і часто від цього залежить людське життя. Також плануємо попрацювати з екіпажами “швидких” і бригад екстреної допомоги, щоб підвищити їхню кваліфікацію та рівень знань. І з персоналом у лікарнях, куди “швидка” привозить пацієнтів”, – сказала в. о. міністра.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ