Створено: 01 листопада 2016 Автор: Гордієнко Євгенія

Листом ДФС від 16.05.2016 р. №16872/7/99-99-14-02-02-17 були затвердженні нові Методичні рекомендації, які визначатимуть, як збиратиметься податківцями доказова база щодо документально оформлених нереальних господарських операцій з товарами та як результати відпрацювання таких госпоперацій відображатимуться  в актах позапланових документальних перевірок.

Новоприйнятий документ застосовуватиметься під час:
•    дослідження нереальних господарських операцій із постачання послуг (за винятком положень щодо неможливості здійснення господарських операцій у зв’язку з відсутністю факту (джерела) законного введення в обіг ідентифікованого товару та/або його реального задекларованого виробництва);
•    дослідження операцій із перерахування коштів у рахунок попередньої оплати (за винятком положень стосовно документального оформлення руху товару);
•    проведення документальних позапланових перевірок продавців, які мають ознаки ризикових платників податків, — за заявою зі скаргою покупця — платника ПДВ.
 Важливим є те, що наявність доказу про проведення безтоварної операції у одного з постачальників стосуватиметься всіх суб’єктів господарювання, задіяних у ланцюгу поставок цього товару (від першого постачальника до кінцевого споживача). Тому, перевірка, що доведе безтоварність у одній ланці такого ланцюга, призведе до перевірок у всіх інших, хто такий товар придбавав або продавав.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ