Створено: 11 січня 2017 Автор: Аліна Стовба

Відповідні зміни були внесені до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

З 4 січня 2017 року право на безоплатну вторинну правову допомогу поширюється на внутрішньо переміщених осіб, тобто на громадян України, іноземців або осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне проживання в Україні, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Також до категорії громадян, які мають право на безоплатну правову допомогу тепер належать ветерани війни, в тому числі й учасників бойових дій та інші особи , на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Раніше дані громадяни мали право на безоплатну правову допомогу лише з питань, що стосувались їх соціального захисту.
Крім того, тепер при вирішенні питання чи може особа скористатися послугами безоплатної правової допомоги, враховується не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, а середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою. Цей дохід не повинен перевищувати двох прожиткових мінімумів.
Нагадаємо, що відносини з приводу надання безоплатної правової допомоги регулюються Законом України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 р.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ