Створено: 07 лютого 2017 Автор: Гордієнко Євгенія

В узагальненні № 9-48/0/4-17 від 12 січня 2017 року  Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ зазначив, що право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням чеків одержують громадяни, які на законних підставах проживають у них.

Право на житло закріплюється у наступних нормативних документах.

Статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та іншими міжнародно-правовими документами про права людини закріплено право на житло.
В Конституції України також серед основних прав і свобод людини й громадянина проголошено право на житло.
У ст.47 Конституції передбачено, що кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла, інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Стаття 345 ЦК України також закріплює право фізичної або юридичної особи набувати право власності на майно у разі приватизації державного та комунального майна у порядку, встановленому законом.
Правові основи приватизації державного житлового фонду, його подальшого використання і утримання визначені законом «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.92 №2482-XII.
Законом «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 4.09.2008 №500-VI внесено зміни до закону «Про приватизацію державного житлового фонду» та дозволено приватизувати житло в гуртожитках, що перебувають у власності територіальних громад.
Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 8.09.2011 №3716-VI уточнено порядок передання гуртожитків у комунальну власність з метою наступної приватизації житлових приміщень законними мешканцями гуртожитків.
При цьому як Законом України  «Про приватизацію державного житлового фонду», так і законом «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» установлено, що спори, які виникають при приватизації квартир (будинків) та житлових приміщень у гуртожитках державного житлового фонду та щодо забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків, вирішуються судом. Крім того, законом «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків« передбачено, що рішення суду є однією з підстав для передання гуртожитків, на які поширюється дія цього закону, у власність територіальних громад.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ