Створено: 14 лютого 2017 Автор: Аліна Стовба

Встановлення нових розмірів оплати зумовлені внесенням змін до Податкового кодексу (закон №1791-VIII від 20.12.2016 р.), які стосувалися закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Рішенням Ради адвокатів України встановлено плату за складання кваліфікаційного іспиту у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установлених законом на день подання особою заяви про допуск до складання кваліфікаційного іспиту.
З моменту прийняття цього рішення втрачають чинність рішення Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 25 (в частині щодо розміру плати за складання кваліфікаційного іспиту) та від 11 червня 2016 року № 143 (в частині щодо порядку здійснення плати за складання кваліфікаційного іспиту).
Також вирішено, що внесок на проходження стажування становить три мінімальні заробітні плати станом на день подання особою заяви про призначення стажування. При цьому 70 % внеску сплачується стажистом безпосередньо на користь керівника стажування та використовується виключно для забезпечення проходження стажування та компенсації витрат такого керівника; 30 % сплачується стажистом на забезпечення діяльності ради адвокатів регіону та Ради адвокатів України, з яких 20%  на поточний рахунок ради адвокатів регіону, а 10% на поточний рахунок Ради адвокатів України (Національної асоціації адвокатів України).
При цьому, сплата 70% від встановленого розміру внеску, що сплачується стажистом безпосередньо на користь керівника стажування, може бути розстрочена за угодою між керівником стажування та стажистом в межах строку стажування.
У разі, якщо за результатами стажування рада адвокатів регіону прийняла рішення про його продовження, стажист протягом 3 робочих днів після ухвалення такого рішення сплачує додатковий внесок на проходження стажування у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати, встановленої станом на день прийняття зазначеного рішення, за кожний місяць додаткового стажування. При цьому, внесок розподіляється за вказаними вище пропорціями.
Особи, стосовно яких рішення про направлення на стажування прийнято радою адвокатів регіону до 1 січня 2017 року, проходять стажування за правилами, що діяли до набрання чинності змін до статті 10 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо визначення розміру внеску на проходження стажування та порядку його сплати. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ