Створено: 27 жовтня 2017 Автор: Наталія Дякова

Новий опалювальний сезон розпочався. У листопаді українці отримають рахунки за опалення. Як зміняться цифри у квитанціях для тих, хто отримує субсидію та у кого її заберуть?

 

Отже, субсидію отримають:

  Базові критерії залишилися ті самі. Субсидія призначається, якщо витрати сім'ї на комунальні платежі перевищують 15%.

Кожна заява, подана в органи соціального захисту населення, буде розглянута, і на основі двох критеріїв — рівня доходів та суми витрат на оплату житлово-комунальних послуг — буде ухвалене рішення щодо призначення субсидії.

Нововведення:

-          автоматичне продовження статусу отримувача субсидії на наступний період. Якщо сім'я уже подавала заяву на отримання допомоги, субсидія на новий сезон буде нарахована автоматично;

-          можливість отримувати субсидію навіть з боргом за оплату послуг понад два місяці, якщо є документальне підтвердження недавньої оплати або угоди про реструктуризацію боргу;

-          громадяни, які раніше не могли оформити субсидію через відсутність реєстрації, мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту на підставі договору оренди житла, оформленого у довільній формі;

-          відтепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Мешканців багатоповерхівок це нововведення не стосується, а ось у жителів приватних будинків держава забрала місяць опалювального сезону. Раніше субсидія на опалення поширювалася на період з 1 жовтня по 30 квітня;

-          якщо сім'я живе у дачному кооперативі, але там не зареєстрована, вона може претендувати на субсидію, яку будуть платити з місцевих бюджетів;

На сьогоднішній день  компенсацію від держави отримують 60% населення. Якщо ціна на газ зросте, кількість отримувачів субсидій може збільшитися до 90%.

А хтось може і не отримати субсидії

18 жовтня  на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримають 6,53 млн сімей.

Міністр соціальної політики Андрій Рева у квітні назвав кількість отримувачів субсидій у січні 2017 року. Таких сімей було 7,5 млн — понад 50% населення країни. Ще 1,5 млн сімей, за розрахунками міністерства, мали право на оформлення "невеликої субсидії", але не скористалися ним.

 У зв'язку із "зростанням доходів людей" кількість отримувачів субсидії скоротиться до 5 млн - прогнозував міністр. Такого різкого скорочення не відбулося, але близько мільйона сімей таки втратили право на допомогу.

У 2014 році субсидії отримували 1,2 млн сімей, у 2015 році показник зріс у 4,5 разу — до 5,4 млн сімей. У 2016 році відбулося зростання ще на 42% — до 7,5 млн сімей.

А от щодо безробітних уряд має принципову позицію. Якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії і не вчиться, їй при оформленні субсидії зараховується не більше двох прожиткових мінімумів — 3 248 грн.

На думку урядовців, таким чином держава вирівнює соціальну справедливість між тими, хто справді потребує підтримки, і тими, хто начебто не працює.

І найцікавіше: зекономлене повернуть "живими" грішми

Людям, які економили і в попередньому опалювальному сезоні використали менше газу, що покривається субсидією, цієї осені виплатять до 700 грн компенсації. Одне з найбільших очікувань року — обіцяна прем'єром монетизація, яка стосується жителів будинків та квартир з автономним опаленням.

"За цими коштами звернулися понад 1,7 млн українців. За невикористані кошти на субсидії буде виплачено 1,1 млрд грн", — повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Подати заяву на монетизацію зекономленого можна до 1 листопада.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ