Створено: 15 березня 2018 Автор: Вікторія Станкевич

Депутати Верховної Ради  проголосували за закон №2016 який вносить зміни в Кримінальний кодекс.

За нього віддали голоси 241 депутат. Автором документа є народний депутат України від фракції НУ-НС Віктор Шемчук. Нардеп у пояснювальній записці зазначив, що нелогічно переслідувати осіб за розтління дітей до 16-ти, а за статеві стосунки – до 18-ти.

Як зазначається в новій редакції статті 155 КК , природні або неприродні статеві зносини повнолітнього з особою, яка не досягла 16-річного віку , караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк. Ті ж дії, вчинені близькими родичами або членами сім'ї, особою, які виховують потерпілого або які піклуються про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття 16 років , що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини.

Також у світлі останніх законодавчих змін Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6070, який передбачає вилучення норми з Кримінального процесуального кодексу України про проведення експертизи зі встановлення статевої зрілості. «За» проголосували 228 народних депутатів.

Позитивною зміною, вважають депутати є скасування необхідності обов’язкового проведення судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості. Тепер довести, що було скоєно злочин, буде значно простіше. Підлітку немає – 16 років – значить винен.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ