Створено: 23 березня 2018 Автор: Вікторія Станкевич

Процедура виготовлення дитячого біометричного закордонного паспорта дещо відрізняється від тієї, яка діє для повнолітніх.

 

Діти до 12 років мають таке ж право на отримання закордонного біометричного паспорта, як і дорослі, щоправда, вони не проходитимуть процедуру відскановування відбитків пальців. Подавати документи на виготовлення біометричного закордонного паспорта для дитини віком до 12 років мають її батьки.

Діти, яким виповнилось 12 років, при замовленні дитячого закордонного біометричного паспорта повинні здати відбитки пальців, у цілому процедура така ж сама, при поданні документів повинен бути присутнім хтось із батьків.

По досягненню дитиною 14 років, для оформлення закордонного паспорта потрібно здавати вже не лише відбитки пальців, але й ставити цифровий підпис, що буде внесений на чіп у паспорті. Також, крім відбитків пальців в 14 років, здається зразок підпису. З 16-річного віку дитина має право оформити закордонний паспорт самостійно, без дозволу або супроводу батьків.

За вказаними послугами потрібно звернутись до центрів надання адміністративних послуг.

Також Уряд на засіданні 21 березня 2018 року вніс зміни до постанови «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», з якої вилучили норму, яка дозволяла оформляти паспорт у вигляді книжечки. Відтепер будуть видаватися лише id-картки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ