Створено: 06 квітня 2018 Автор: Вікторія Станкевич

Рада адвокатів України 30 березня розглянула звернення адвоката Іллі Солода про надання роз’яснення стосовно середньої вартості години роботи адвоката.

 

 «Такий стан речей створює для учасників справи додатковий обов’язок обґрунтування обрання конкретного адвоката, призводить до ризиків втрати стороною, на користь якої ухвалено рішення, частини реально понесених судових витрат», -  зазначає у своєму зверненні адвокат Солод.

Пан Ілля, вказує на суперечність між положеннями закону про адвокатуру, правилами адвокатської етики та Господарським процесуальним кодексом, яким фактично визначено порядок винагороди за професійну правничу допомогу. Відповідно до ч.3 ст. 123 Господарського процесуального кодексу, який відносить до витрат, пов’язаних з розглядом справи, витрати на професійну правничу допомогу. Схожі положення містяться і в Кодексі адміністративного судочинства і Цивільному процесуальному кодексі.

 «Зважаючи на відсутність єдності у визначеннi витрат на професійну правничу допомогу в процесуальному законодавстві, Законі і Правилах адвокатської етики, суб’єктивні підходи учасників судового процесу, вірогідним є виникнення спору щодо розміру гонорару в майбутньому. Визначальним доказом у такому спорі буде ухвалене на користь клієнта судове рішення, яким знижено розмір виплат на надання професійної правничої допомоги, що жодним чином не сприятиме забезпеченню гарантій адвокатської діяльності», - як зазначається у зверненні до РАУ.

 У своєму зверненні Адвокат Ілля Солод висловив прохання до РАУ роз’яснити розмір середньої вартості однієї години, що витрачається адвокатом на представництво в суді, іншої професійної допомоги (підготовка справи до розгляду, збирання доказів тощо), а також вартість послуг помічника адвоката у співвідношенні до мінімальної заробітної платні. 

Питання яке постало перед РАУ є актуальним для значної частини адвокатів України, з одного боку Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з іншого новели процесуального законодавства. Активно спостерігатимемо за вирішенням даного питання робочою групою РАУ до якої залучили і самого Іллю Солода, а також економістів, які зможуть надати експертні оцінки стосовно ціноутворення на ринку адвокатських послуг.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ