Створено: 23 травня 2018 Автор: Вікторія Станкевич

Президент Петро Порошенко підписав Закон про скасування перевірки відповідності транспортних засобів екологічним нормам при їх ввезенні до України. Про це свідчить інформація на сторінці законопроекту №5470-д на сайті Верховної Ради.

Законом України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» встановлено обмеження на переміщення через митний кордон України транспортних засобів.

Відповідно до статті 2, з Закону пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам. Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб.

Отже, згідно з вимогами Закону перевірка відповідності транспортних засобів екологічним нормам здійснюється двічі: митницями ДФС при митному оформленні і територіальними органами з надання сервісних послуг МВС при проведенні державної реєстрації.

Метою прийняття законодавчого акту є вдосконалення положень Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» та приведення їх у відповідність до європейського законодавства. Зазначена мета досягається шляхом внесення змін до статті 2 Закону.

Таким чином, під час пропуску на митну територію України транспортних засобів сертифікат підтвердження відповідності екологічним стандартам не вимагатиметься, йдеться в пояснювальній записці до Закону.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ