Створено: 22 червня 2018 Автор: Вікторія Станкевич

У Верховній Раді України зареєстрували законопроекти, які врегулюють питання ввезення транспортних засобів на митну територію України.

 

Законопроекти направлені на: удосконалення порядку ввезення громадянами в митному режимі тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування (у т.ч. таких, що використовуються з комерційною метою, - комерційного призначення), зареєстрованих у відповідних органах іноземних держав, а також використання таких транспортних засобів на митній території України; посилення відповідальності громадян за порушення умов тимчасового ввезення/транзиту на митну територію України транспортних засобів; організацію взаємодії органів доходів і зборів з Державною прикордонною службою України в частині інформування органів доходів і зборів про факти наміру перетинання державного кордону України особами, стосовно яких органами доходів і зборів було виявлено порушення митних правил.

Також прийняття законопроектів спрямоване на заміну діючої застарілої системи оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, ліквідацію дисбалансу у встановлених ставках акцизного податку в залежності від об'єму циліндрів двигуна транспортних засобів та їх віку, зменшення вартості нових транспортних засобів, стимулювання до придбання більш нових транспортних засобів та створення умов для розмитнення раніше ввезених на митну територію України автомобілів з іноземною реєстрацією.

Законопроектом пропонується, запровадити нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. У запропонованій системі відбудеться зміна оподаткування одиниці об'єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу. Запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового транспортного засобу з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро за одиницю та для нового легкового транспортного засобу з дизельним двигуном об'ємом 1000 куб. см у розмірі 75 євро за одиницю.

До того ж, норми законопроекту 8488, щодо збільшення штрафних санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів в митному режимі транзиту та митному режимі тимчасового ввезення, а також за керування водієм транспортним засобом, яким порушено строки його тимчасового ввезення та переміщення в митному режимі транзиту, за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та за передачу його у володіння, користування або розпорядження іншим особам, набирають чинності через 180 днів з дня, наступного за днем опублікування цього Закону. Зазначене дасть змогу для транспортних засобів з іноземною реєстрацією в межах діючого законодавства завершити відповідні митні режими та ввести їх за новими правилами.

Набрання чинності законопроектом 8487 пропонується визначити з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України", який системно з ним пов'язаний, йдеться в пояснювальних записках до законопроектів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ