Створено: 02 листопада 2018 Автор: Пархомчук Вікторія

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування»

"Закон під умовною назвою "Маски-шоу стоп" - 2" спрощує притягнення до відповідальності слідчого, прокурора, правоохоронця, які прийняли незаконні рішення про відкриття кримінального провадження і які потім були скасовані судом", - заявив він.
"Простіше кажучи - за неправомірне переслідування бізнесу винні будуть нести персональну відповідальність, в тому числі і матеріальну", - сказав Порошенко, підписуючи закон.

 

Як повідомляє "Дзеркало тижня", законом №8490 передбачено, що особа, права або законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, може звернутися до слідчого судді з клопотанням про закриття такої справи, якщо минули всі терміни, при яких можливо провести досудове розслідування з моменту внесення відомостей про злочин в ЄРДР до дня повідомлення особі про підозру.
Згідно з документом, відповідне клопотання можна подавати, якщо існує нескасована постанова слідчого або прокурора про закриття кримінального провадження в разі встановлення відсутності події кримінального правопорушення або відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.

Ще однією новелою закону є те, що підставою для компенсації із карману «простого чиновника» є не лише обвинувальний вирок суду (як це було рвніше),а сюди додали ще і дисциплінарний проступок, наприклад, догана.

Також документ передбачає процедуру зворотніх вимог: наприклад, якщо держава відшкодовує шкоду, завдану людині слідчим чи прокурором, ці працівники правоохоронних органів мають бути притягнені до відповідальності.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ