Створено: 23 травня 2019 Автор: Пархомчук Вікторія

 

14 травня 2019 року Радою адвокатів України та Вищою школою адвокатури НААУ було презентовано новий Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України.

Що змінили і як тепер? Давайте дізнаємось.

 

 

В першу чергу спостерігається загальна тенденція переведення процесу підтвердження підвищення кваліфікації адвокатів в електронний вигляд. Намагаючись крокувати в ногу з часом, органи адвокатського самоврядування відмовилися від паперових сертифікатів та карток обліку залікових балів.

Адвокатам, які виконали вимоги щодо підвищення кваліфікації, Вищою школою адвокатури НААУ видається електронний сертифікат про підвищення кваліфікації (направляється на електрону адресу адвоката) з відповідним внесенням такої інформації до ЄРАУ.

Особиста картка обліку залікових балів адвоката ведеться Вищою школою адвокатури НААУ.

Вся інформація про заходи з підвищення кваліфікації адвокатів по всій Україні буде розміщуватися на одному сайті.

Адвокатам для участі в заходах з підвищення кваліфікації необхідно буде зареєструватися та отримати QR-код, який буде считуватися операторами на початку і в кінці заходу. Інформація про кількість отрманих балів відображатиметься в ЄРАУ.

Зміни торкнулися і організаційної структури даного процесу. Зокрема вводиться таке поняття як «оператор підвищення кваліфікації адвокатів». Ними є всі органи адвокатського самоврядування згідно Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", у тому числі Національна асоціація адвокатів України, а також Вища школа адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Організації, що бажають стати операторами підвищення кваліфікації адвокатів в Україні, піддягають акредитації Вищою школою адвокатури НААУ, в передбаченому нею Порядку, як сторонні оператори.

Крім того, у Вищій школі адвокатури за наказом директора створюється Центр акредитації, обліку та контролю підвищення кваліфікації адвокатів, який безпосередньо і займатиметься всім комплексом питань, пов’язаних з акредитацією.

За якістю організації процесу підвищення кваліфікації тепер слідкуватимуть ревізори.

Якщо раніше обов’язковий «ліміт» залікових балів встановлювався на рівні 30 залікових балів за період оцінювання тривалістю 3 роки, то зараз всі адвокати, за виключенням адвокатів, зазначених у пункті 20 цього порядку, зобов'язані підвищувати кваліфікацію адвоката на рівні 10 годин на рік. Звітним роком з підвищення кваліфікації адвокатів є календарний рік, з 1 січня по 31 грудня кожного року.

Адвокати, які набули статусу адвоката, в перші три роки зобов'язані підвищувати кваліфікацію на рівні 16 годин на рік.

Не менше 50 % залікових балів з підвищення кваліфікації повинні бути отримані адвокатом під час заходів, організованих операторами підвищення кваліфікації адвокатів в Україні (раніше така умова була відсутня).

Адвокат за рік має отримати не менше ніж 2 (раніше 6) залікових бали за навчання з питань правил адвокатської етики та стандартів професійної діяльності.

 

Ще одна новинка для осіб, що нещодавно поповнили лави адвокаті - в перший рік своєї діяльності вони зобов'язані пройти Модульну програму "Молодий адвокат", яку розробляє та реалізовує Вища школа адвокатури НААУ (детальніша інформація щодо нього поки що відсутня).

На останок: щодо відповідальності за порушення вимог вказаного порядку.

Раніше, адвокати, які не виконували обов'язку щодо підвищення свого професійного рівня, а саме постійного вдосконалення своїх знань і професійної майстерності, не виконували вимог Порядку, могли бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності в порядку, передбаченому чинним законодавством про адвокатуру та адвокатську діяльність, за невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов'язків.

Відповідно до нового Порядку, інформація про відсутність необхідної кількості балів в заліковій картці може бути врахована при розгляді дисциплінарної справи, у разі надходження скарги на такого адвоката про вчинення інших порушень. Тобто, не виконання адвокатом  вимог щодо підвищення кваліфікації не є окремою підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

 

Розклад заходів Вищої школи адвокатури можна переглянути тут.

Графік проведення семінарів, тренінгів та практикумів з підвищення кваліфікації адвокатів на 2019 рік доступний за посиланням.

Отримані адвокатами залікові бали, сертифікати та інші документи, що підтверджують підвищення кваліфікації адвокатів, здобуті останніми до 01.07.2019 зараховуються адвокатам як підвищення кваліфікації за відповідний період.

Новий порядок вступив в силу з 1 квітня 2019 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ