09 липня 2011 року набрав чинності Закон України «Про безоплатну правову допомогу», прийнятий Верховною Радо України 02 червня 2011 р.
Така безоплатна допомога фінансується за рахунок коштів держбюджету, місцевих бюджетів, і надається органами державної влади та місцевого самоуправління, спеціально створеними установами та іншими особами.
Юристи та адвокати ГО «ЮД «РП» надають безоплатну первинну правову допомогу всім громадянам та юридичним особам, які безпосередньо звертаються за такими послугами і в своїй діяльності повністю незалежні від державних чи управлінських органів суб’єктів влади і самоврядування.
Попри складності в отриманні юридичної безоплатної допомоги в державних органах влади чи органах місцевого самоврядування, ГО «ЮД «РП» надає таку допомогу або відразу після безпосереднього звернення особи, або через E-mail–консультацію, що діє на цьому сайті.
Надання консультацій з правових питань, складання заяв, скарг, звернень чи інших документів правового характеру, надання допомоги по захисту та відстоюванню інтересів перед усіма установами, підприємствами та організаціями - далеко не повний перелік правової допомоги, яку можна отимати, звернувшись до Громадського об'єднання "Юридична допомога "РівнеПраво".