ВСІМ  І  КОЖНОМУ  -  РІВНЕ  ПРАВО  !!!

Пандемія COVID-19 відмінила Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», або як заблоковано роботу вищого органу адвокатського самоврядування.

Вищим органом адвокатського самоврядування в областях (АРК, м-х Київ та Сімферополь) є конференція адвокатів регіону. І така конференція повинна скликатись Радою адвокатів регіону не рідше одного разу на рік. Це передбачено ст. 47 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяьність».

Разом з тим, на Раду адвокатів України покладено повноваження (в частині регіональних конференцій – ст. 55 Закону) щодо:
– визначення квоти представництва, порядок висування та обрання делегатів конференції адвокатів регіонів;
– затвердження регламенту конференції адвокатів регіону.
І все. Інших повноважень щодо проведення конференцій в областях РАУ не має згідно з Законом.
Судячи з публікації статті під назвою «Через карантин РАУ відклала проведення щорічних конференцій у регіонах», опублікованій на офіційному сайті Національної асоціації адвокатів України 18.11.2020 р., в 2020 році жодних конференцій ради адвокатів регіонів провести не зможуть: «бо карантин!» «Кабінет міністрів України заборонив!», і РАУ просто не видасть квот і не затвердить регламенти конференцій. А працювати місцеві органи адвокатського самоврядування будуть як і в минулому році, за попередніми кошторисами.
От провести онлайн-семінари ми можемо. А конференцію - ніяк.
І цікаво звучить слово «відклала». Не перенесли, не відмінили, а відклали. На скільки? Поки Кабінет міністрів України не дозволить? І чому це адвокати стали залежними від органів влади? І чому паплюжиться адвокатський закон самим центральним органом адвокатського самоврядування?
Усі мовчать, що адвокати працюють незалежно від пандемій. І жодного сприяння адвокатам при цьому від державних органів немає і не буде. Ми працюємо з хворими на СНІД, туберкульоз, коронавірус, інші інфекційні та заразні хвороби, навіть часто приходиться мати психічно хворих клієнтів та опонентів, але це не ризики. От Постанова Кабінету міністрів – то ризик для всієї адвокатури!
Той факт що в 2020 році ділова та юридична активність суттєво зменшилась в Україні ніхто не заперечує. Але, відповідно, і в адвокатів така активність знизилась, так само як і доходи. То тільки заробітна плата (мінімальна) росте (але не в адвокатів). Все інше падає. Так само, як і доходи органів адвокатського самоврядування, порівняно з витратами.
Може, пора вже ті кошториси КДКА та Рад регіонів переглянути?
Чи будемо чекати, поки Кабінет міністрів України дасть добро?..
Вийшло більше питань, аніж тверджень.
Але хто дочитав, мене, думаю, зрозуміє.
А хто ні, то хотів би нагадати, що згідно з Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатське самоврядування – це гарантоване державою право адвокатів самостійно вирішувати питання організації та діяльності адвокатури в порядку, встановленому цим Законом. І ніякий кабмін туди втикатись не мав би. А РАУ мала б прийняти рішення, яке б сприяло нашій самоврядності, а не перечеркувало її.

З повагою,
Микола Луцюк.

АО "РівнеПраво"

Адвокатське об'єднання "РівнеПраво"

33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5

+380504352684, +380984762748

info@rivnepravo.com.ua

Copyright©2021 Микола Луцюк. Всі права захищені.

Пошук

Вхід для партнерів