ВСІМ  І  КОЖНОМУ  -  РІВНЕ  ПРАВО  !!!

Хто і як може отримати гроші?

Право на перерахунок пенсій мають особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Чому вашу пенсію повинні перерахувати?

Розмір призначеної вам пенсії обчислюється з розміру грошового забезпечення, до якого входять:

 • відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням,
 • процентну надбавку за вислугу років,
 • щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

В принципі, основну частину вашої заробітної плати складали саме надбавки, доплати, підвищення та премії.

Закон надав для Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) право встановлювати умови, порядок перерахунку та розміри складових грошового забезпечення.

В 2008 році КМУ затвердив відповідний Порядок (Постанова №45 від 13 лютого 2008 року).

Через 10 років КМУ вніс зміни в цей Порядок (Постанова №103 від 21 лютого 2018 року).

КМУ постановив перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом, без врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії.

Думаю, ви помітили, що з 2018 року розмір вашої пенсії на порядок зменшився.

В грудні 2018 року суд встановив, що КМУ не мав права змінювати складові грошового забезпечення, лише їх розмір. Відповідні пункти постанови №103 було визнано протиправними та нечинними (рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, справа № 826/3858/18).

З 01 квітня 2019 року (перший місяць, що йде за місяцем, в якому набрало законної сили рішення суду), вашу пенсію повинні перерахувати і виплачувати, враховуючи щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії, як це було раніше.

Орган, в якому ви працювали, повинен повідомити про це орган пенсійного фонду. Той, в свою чергу, повинен сформувати списки осіб, кому потрібно перерахувати пенсії. Потім державний орган готує та надсилає до територіального органу пенсійного фонду довідки про розміри грошового забезпечення осіб – пенсійний фонд робить перерахунок - ви отримуєте гроші.

Але, ніхто нікого не повідомляє, бо держава не зацікавлена платити вам більше. Це треба вам і тільки вам.

Що потрібно зробити?

 1. Звернутись із письмовою заявою до органу, де ви працювали і попросити його підготувати і надіслати до територіального органу Пенсійного фонду нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
 2. Звернутись із письмовою заявою до територіального органу Пенсійного фонду і попросити в них надати вам копії протоколу про призначення вам пенсії, копії всіх рішень про перерахунок вам пенсії, копії довідок про розмір грошового забезпечення, які були підставою для перерахунку пенсії.
 3. Отримати відмову органу, де ви працювали, у видачі довідки.
 4. Отримати копії документів від Пенсійного фонду.
 5. Звернутись в адміністративний суд з позовом та зобов’язати державний орган видати вам довідку. Корисно: рішення ВС від 17 грудня 2019 року у зразковій справі №160/8324/19.
 1. Виграти суд, домогтися виконання рішення.
 2. Звернутись із заявою до органу пенсійного фонду про перерахунок пенсії на підставі нової довідки.
 3. У випадку відмови – звернутись в суд, виграти справу, зобов’язати орган пенсійного фонду перерахувати пенсію.
 4. Отримати гроші.

Тут можна пожалітись на те, яка в нас держава-жулік, але це не на крок не наблизить вас до пункту №9 в цьому списку.

Консультації
Усні та писмові
Захист та представництво
в кримінальних справах
Правова допомога
в сімейних справах
Юридичне вирішення
трудових спорів
Житлові спори
та спори про нерухомість
Цивільні справи

Пошук по сайту

Пошук

Вхід для партнерів